Havuz Bakımı

 

Havuz başlı başına bir maliyet olmakla beraber periyodik havuz bakımları yapılmadığı takdirde size tahmininizden çok daha fazla külfet oluşturacaktır.

Yüzme havuzu; insanların gereksinimi doğrultusunda eğlence ve spor amaçlı kullanılan, mekanik ve kimyasal şartnamelere tabi, standartlara uygun olarak hazırlanmış, suyun bu yapı içinde kullanıldığı alandır. Güvenli ve sağlıklı bir havuzun olabilmesi için, tasarımından projelendirilmesine, inşaatından mekanik tesisatına, dezenfeksiyon sisteminin koşullara hitap edebilmesine kadar düşünülmesi ve standartlardan sapmadan oluşturulması gerekir.

Havuz bakım hizmeti çerçevesinde sizlere öncelikle danışmanlık yapmak akabinde gerek duyduğunuz hizmeti vermek gayesindeyiz. Danışmanlık çerçevesinde, havuzunuzun olması gerektiği alanın özellikleri, havuzun yapısal gerekliliği ve zemin tespiti, taşmalı havuzlarda taşma kanallarının materyal gereksinimleri, su boşaltma çukuruna imkan bulunması, havuz içi izolasyon gereksinimleri ve testleri, havuz içi malzemelerin, merdivenlerin ve kullanılacak seramiklerin kaydırmayan malzemeden olması, kışın zor koşullarında havuz seramiğine zarar vermeyecek malzeme kullanılması, emiş süzgeçlerinin insan vakumlayacak ebatlarda olmamasının gibi bilgilendirmeler yapılacak ve güvenliğinden emin olduğunuz aynı zamanda ödediğiniz ücretin neye neden gittiğini bildiğiniz hizmet sunmaktayız.

Havuz için tüm standartların sağlanması durumunda inşa işlemi yapılacaktır. Kullanım amacına göre yüzme havuzları, açık, kapalı, yarı olimpik, tam olimpik, antrenman, çırpınma, atlama, derinliği değişen, dalgalı, su kaydırağı, çocuk havuzları gibi sıralanabilir. Tüm bu havuzların standardizasyonu bellidir ve buna uyulma zorunluluğu vardır.

Havuzlarınızın bakımı da yapımı kadar önemlidir. Genel temizlik ve bakımı, havuz içi yalıtımı ve izolasyonu, havuz tesisatının bakım ve onarımı, aydınlatma işleri, havuz kimyasalları gibi önemli ayrıntıları vardır. Havuzun dolum öncesi, yağı ve kireci asitle temizlenip, yosun önleyici sürülüp daha sonra doldurulur. Havuz dolumu yapıldıktan sonra çökeltici uygulanıp en az 2 gün beklenir. Günlük Ph ve klor değerleri ölçümü yapılır. Klor kullanımı, havuzun büyüklüğüne ve günlük kullanana kişi sayısına göre belirlenir. Yapılan tüm bakım hizmetleri sizlerin sağlığını korumak ve güvenli ortamlarda eğlenmenizi sağlamak için yapılmaktadır.

Görüleceği üzere yapılacak olan iş uzman bilgisi gerektirmektedir. Bunun için biz; sizlere, huzur ve güven içinde geçireceğiniz zamanlar profesyonel çözümler sunuyoruz.